2014 m. rugpjūčio 13 d., trečiadienis

valentino rock n rose ir kojų oda



      Nevaikščioti basiems; prausti rankas, ko­jas, stropiai rankšluosčiu nusausinti odą. Jei jau užsikrėtėte, teks darytis dvigubai atsarges­niems, atsisakyti baseinų ir mankštos salių, kad neužkrėstumėte kitų.
Varikozinis venų išsiplėtimas gali prasidėti nėštumo metu, po gimdymo, po chirurginių ope­racijų. Tačiau dažniausiai ši liga yra paveldima. Kraujas susilaiko venose, jos išsipučia, kojos pa­tinsta ir skauda. Pažeidžiama funkcija venų vož­tuvų, kurie deformuojasi ir leidžia kraujui grįž­ti atgal. Taip padidėja venų spaudimas. Kojų skausmus ir nutirpimus lydi kosmetinės pro­blemos: išsiplėtę kapiliarai ir prasišviečiančios pro odą venos.
Varikozinio venų išsiplėtimo šalinimas — me­dicinos sritis, todėl būtinai reikia kreiptis į gy­dytoją flebologą, kuris nurodys, kaip ir kuo gy­dytis.
Visos kitos kojų problemos vienaip ar kitaip susijusios su netinkamu apavu. Kad nereikėtų dažnai apie tai kalbėti, reikia išsiaiškinti, kas yra tinkama avalynė.
Tinkama avalynė pirmiausia yra tinkamo dy­džio, nespaudžianti, bet ir nesmunkanti nuo ko­jos. Kad batelis nenusmuktų, tenka sulenkti pirštus. Jeigu batukas mažas ir siauras, gali at­sitikti daug kas — galima pritrinti pūsles, nuos­paudas, gali jaugti nagai, deformuotis nykštys ir prasidėti sąnario uždegimas. Visa tai labai ne­malonu, tad reikėtų atsisakyti 11 cm pakulnių,

nes pakulnė neturėtų viršyti 6 cm, kitaip iš pra­džių bus blogai kojoms, o paskui ir visam orga­nizmui. Vaikštant bateliais, kurių pakulnė per aukšta, labai apkraunamas nykštys, gali defor­muotis pirštas.
Kai skauda nykštį, jis iškrypsta, oda darosi raudona, kiekvienas apavo prisilietimas suke­lia skausmą — tokia būsena vadinama bursitu. Dešinės kojos nykštys nukrypsta i dešinę, kai­rės — į kairę, uždegimo proceso metu infekcija gali patekti i sąnario maišeli. Maišelis su skys­čiu, ėjimo metu saugančiu nykščio sąnarį, ima karščiuoti ir nebešvelnina smūgių. Gydymas tik vienas — chirurginė operacija: gumbelis pašali­namas, pirštas persukamas, o kartais net ir su­trumpinamas.
Kaip matote, siaurų batelių geriau neavėti. Kojos brinksta ir pavargsta dėl daugelio prie­žasčių. Pirmiausia tai įvyksta dėl varikozinio ve­nų išsiplėtimo. Antra priežastis — stovimas dar­bas. Kojos gali kentėti ir tada, kai mažai judama. Šiuo atveju pati paprasčiausia išeitis — fizinis krūvis. Jei nėra galimybės vaikštinėti, bėgioti, plaukyti, reikia tenkintis kai kuriais pratimais ir masažu. Jeigu kojos pavargsta, galima daryti jų vonelę su eteriniais aliejais arba kontrasti­nes voneles, kai kojos pakaitom kišamos tai į karštą, tai j šaltą vandeni (baigiama šaltu).
Galima pusvalandį pagulėti pakėlus kojas, po jomis ką nors pakišus. Galima avėti specialius batus su raupuotu vidpadžiu, paprašyti pamatyti.



Valentino kvepalai ir odos priežiūra




      Minkština ir lygina odą, bei medicininio muilo (jis minkština rageną). Odos atsinaujini­mą skatina ir kitos tokių tepalų sudedamosios dalys: cinko oksidas ir pantenolis. Trūkinėjanti ir sausa pėdų oda greičiausiai taps lygi ir švel­ni, jei reguliariai naudosite joms skirtą tepalą. Kad oda nepradėtų trūkinėti, reikia daugiau dė­mesio skirti higieninėms procedūroms, ruošti specialias voneles kojoms su ąžuolo žievės ar asiūklio nuoviru. Galima voneles daryti su ra­munėlėmis ir medetkomis, kurios turi antiuž-degiminių savybių; muilo su soda voneles. Ga­lima jsigyti ir specialių vonelių pėdoms.
Pamirkius kojas pemza ar specialiu eksfo-liantu kojoms reikia pašalinti suragėjusią odą; i apavą pabarstyti talko. Bet jeigu naudos ne­duoda jokia procedūra, telieka kreiptis Į gydy­toją ar į kvalifikuotą pedikiūrininką.
Žmonėms, kurių oda labai sausa, reko­menduojama naudoti specialų pėdų tepalą: prieš einant miegoti gerai Įtrinti pėdas tepalu, užsimauti kojines ir leisti veikliosioms tepalo medžiagoms gydyti pažeistą odą visą nakti. Tai yra labai paprastas, bet veiksmingas metodas, padedantis apsaugoti kojas nuo Įtrūkimų. Ši procedūra suminkština rageną, po to ją lengva pašalinti.
Ko gero, viena iš pačių nemaloniausių su hiperhidroze susijusių problemų yra grybeli-niai kojų odos pažeidimai (epidermofitija). Pė­dų epidermofitija prasideda odos tarp trečio­jo ir ketvirtojo piršto uždegimu bei pleiskano-jimu. Oda pradeda trūkinėti, perštėti. Kad liga neišplistų po visą pėdą ir nagus, reikia sku­biai kreiptis Į gydytoją. Šiuo metu yra daug preparatų nuo grybelio, kuriuos gali rekomen­duoti tik gydytojas.
Mikroskopiniai parazitai gyvena ten, kur drėgna: baseinuose, saunose, treniruočių salė­se, kartais (o siaube!) kosmetikos ir procedūrų kabinetuose, jeigu ten griežtai nesilaikoma asep-tikos ir antiseptikos taisyklių.
Mikozės lengviau išvengti, neguja gydyti. Te­reikia laikytis higienos reikalavimų: nesinaudoti svetimomis šlepetėmis ir svetimu rankšluosčiu; paplūdimyje, baseino kokliais ir saunos. Daugiau apie tai rasite mūsų bloge http://kvepek.webs.com/
http://www.kvepinkis.lt/valentino/6330-valentino-valentina-moterims-edp-80ml.html